تماس تلفنی با موسسه فرهنگی مازیار زمان

ICDL 1,2

دوره ICDL

ICDL  مخفف عبارت International Computer Driving Licence (گواهینامه بین المللی کامپیوتر) است و بر دو نوع عملی و تئوری میباشد که شامل موارد زیر میباشد :

 

 1. مبانی کامپیوتر : مفاهیم اساسی تئوری فن آوری اطلاعات مبتدی .
 2. Internet (اینترنت) : اطلاعات و ارتباطات شامل : خدمات اطلاعاتی شبکه ، اینترنت و ایمیل .
 3. Windows (ویندوز) : آشنایی با ویندوز و نحوه استفاده از کامپیوتر و مدیریت فایل ها .
 4. Word (ورد) : آشنایی با مفاهیم واژه پردازی و پردازش متن و شیوه به کار گیری این نرم افزار .
 5. Excel (اکسل) : آشنایی با مفهوم صفحات گسترده اکسل و نحوه کار با این نرم افزار .
 6. PowerPoint (پاورپوینت) : یادگیری نحوه ارائه مطالب و چگونگی انجام آن با استفاده از این نرم افزار .
 7. Access (اکسس) :  آشنایی با بانک اطلاعاتی و مفهوم پایگاه داده و استفاده از آنها با استفاده این نرم افزار .
 • از این هفت مهارت ، سه مهارت اول ICDL مقدماتی هستند و مابقی ICDL  پیشرفته محسوب میشوند .

 

 

ICDL2

 این دوره شامل سه مهارت میباشد :

 • مبانی کامپیوتر : اولین مهارت ، آشنایی کلی با سیستمهای کامپیوتر و انواع کامپیوترها، مختصری از پیدایش و تکامل کامپیوتر، آشنایی با تجهیزات کاربردی و سخت افزاری کامپیوتر مانند هارد دیسک، مادر بورد، CPU، RAM، کارت گرافیک و …  آشنایی با مفاهیم فایل و انواع آنها و از این دست اطلاعات است.

 

 

 • ویندوز Windows : در مبحث ویندوز آشنایی با پنجره های مختلف، منوی استارت، کار با منوها و طریقه ساختن فایلها و پوشه ها و مدیرت آنها مطرح میشود. ویندوز پایه ای ترین نرم افزار یا همان سیستم عامل کامپیوتر است که برای کار با هر نرم افزار دیگری باید اول با آن آشنایی داشته باشید.

 

 

 • اینترنت Internet : در مبحث اینترنت آشنایی فراگیر با اصول اینترنت و مفاهیم آن انجام میشود. آشنایی با انواع جستجوگر های اینترنتی، خطرات فضای اینترنت، طریقه جستجو در اینترنت و ذخیره سازی محتوای مورد علاقه و همینطور طریقه ساخت ایمیل و استفاده از آن آموزش داده میشود .

 

 

ICDL 1

:این دوره شامل چهار مهارت میباشد

 • واژه پرداز و صفحه آرایی Word : نرم افزاری کاربردی جهت استفاده شخصی و اداری که با استفاده از آن میتوانید از تایپ یک نوشته یا پیش نویس ساده تا صفحه بندی یک کتاب را انجام دهید. در این دوره با منوها و دکمه های کاربردی ورد آشنا خواهید شد و به سرعت میتوانید کارهای خود را بدون نیاز به دیگران انجام دهید. 

 

 

 • ارائه مطالب Powerpoint : نرم افزاری بسیار محبوب و بسیار ضروری که هم میتوان از آن استفاده شخصی کرد و هم در فضای کاری بسیار ضروری و اجتناب ناپذیر است. این نرم افزار بهترین راهبرد برای ارائه مطالب ساده تا پیچیده بحساب می آیند.

 

 

 • مالی و محاسباتی Excel : این نرم افزار از محبوب ترین نرم افزارهای موسوم به صفحه گسترده میباشد. کاربرد این دست نرم افزارها بیشتر در محاسبات و جدول نویسی میباشد. بدلیل سادگی کار با آن به سرعت جای خود را حتی در بین کاربران شخصی باز کرده است و با استفاده از آن میتوانید محاسبات خود را مدیریت کنید و در جداول مربوطه نگهداری و بروز رسانی نمایید.

 

 

 •  مدیریت و نگهداری اطلاعات Access : نرم افزار اکسس از نوع نرم افزارهای پایگاه داده میباشد که فلسفه وجودی آنها نگهداری داده های با حجم بالا و معمولا از یک نوع میباشد که نیاز به مدیریت و جستجو مرتب سازی در آنها بسیار زیاد است . نرم افزارهای پایگاه داده معمولا استفاده های شخصی ندارند و در استفاده های کاری و اداری نیز بصورت کاملا تخصصی بکار گرفته میشوند و در دوره آموزشی ICDL صرفا کاربری و آشنایی کلی با محیط آنان به فراگیران آموزش داده میشود. طریقه ساختن جداول جستجو در جداول و … نیز از سرفصلهای این مهارت میباشد.

 

 

طول دوره آموزش هفت مهارت ICDL

طول دوره در حدود هشت هفته ( دوماه) و بصورت دو روز در هفته روزهای زوج و یا فرد است. کلاسهای ویژه شاغلین در روزهای پنجشنبه و جمعه نیز دایر است. کلاسها بصورت خصوصی و نیمه خصوصی نیز با توجه به نیاز متقاضیان برگزار میشود.

 

 

مدرک قابل ترجمه

مدرک و گواهینامه ICDL کاملا معتبر و قابل ارائه در تمامی سازمانها و ارگانها و شرکتهای داخلی و همچنین قابل ترجمه و ارائه بعنوان مدارک لازم جهت مهاجرت میباشد. جهت اخذ مدرک شرکت در آزمون لازم است.

 

آدرس و تلفن

  اقدسیه ، نرسیده به میدان ارتش ، جنب مسجد امام صادق ،خیابان مسجد جامع , پلاک 8 

   22811708 - 22811709

   maziar.zaman @yahoo.com

پیوستن به کادر آموزشی این مؤسسه

مؤسسه فرهنگی هنری مازیار زمان با بهره گیری از اساتید مجرب کادر آموزشی خود را تکمیل می کند

لازم به ذکر است در صورت تمایل به پیوستن به کادر آموزشی این مؤسسه می توانید رزومۀ خود را به آدرس زیر ارسال فرمائید.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید